Wolne myśli

Słowa i czyny

Słowa pomimo swojej siły – mniej znaczą niż czyny.

Ludobójstwo białej Europy

To, co dzieje się na naszych oczach w Europie to zbrodnia przeciwko ludzkości a najbardziej przerażające jest to, że jest to celowe działanie przeciwko nam, naszym rodzinom, bliskim, znajomym oraz naszej wolności.

Unia Europejska

Dzisiejsza Unia Europejska jeszcze nigdy nie była tak mało europejska a jej polityka tak mocno antyeuropejska.

Nacjonalizm

Tylko nacjonalizm jest jedyną odpowiedzią na problemy współczesnej Europy.

Wątpliwości

Im bardziej wmawiają nam coś na siłę, tym bardziej wypada mieć wątpliwości.

Szczęście

Szczęście to stan umysłu, który jak fala, przypływa i odpływa.
Nie wiadomo, od czego zależy, wiadomo tylko, że najczęściej powodują go inni ludzie.

Wybory samorządowe 2014 – czyli polityczne „albo, albo”.

Albo – moi rodacy są głupsi, niż myślałem.
Albo – wybory zostały sfałszowane.

Ignorancja

Poziom ignorancji i zobojętnienia w polskim społeczeństwie, jaki spotykam na każdym kroku, mocno mnie irytuje. Poznając coraz to nowych ludzi i próbując z nimi nawiązać, chociażby odrobinę merytoryczną rozmowę na tematy polityczne czy światopoglądowe najczęściej słyszę odpowiedzi typu „ja się nie znam, ja się nie interesuję, to nie moja sprawa, to i tak nic nie da, trzeba być tolerancyjnym itp.”.

To przykre i zarazem przerażające, że ludzie w moim kraju żyją w jakimś chorym „matriksie”, co idealnie z resztą wykorzystują praktycznie Ci sami ludzie, którzy rządzą w Polsce od 1989 roku. Ludzie wstydzą się być patriotami, wręcz wyśmiewając patriotyzm, jakby to był jakiś obciach, nie obchodzą świąt narodowych, nie szanują historii, zapominając o tym, że pochodzą z kraju o wspaniałej historii. Zanikają tradycje, a prawdziwą kulturę zastąpiła pseudokultura głównego nurtu polityczno–medialnego.

Ludzie często są zdezorientowani, nie wiedząc, co jest dla nich dobre, posiadając często zbyt małą wiedzę, są manipulowani na każdym kroku – najczęściej właśnie przez telewizję i gazety (rządy).

Nie potrafię zrozumieć, jak można żyć, tylko tym aby zarabiać pieniądze, upić się na imprezie, uprawiać z kimś seks, iść na zakupy czy oddać się innym rozrywkom – puste życie bez wartości prowadzi do tego, że całe społeczeństwa tracą swoją tożsamość.

„Kto nie szanuje historii, tradycji i kultury własnego narodu ten nie szanuje samego siebie”.

Łukasz O.

Podziel się!