Targi książki i rozmowy o Polsce w Slough

Slough26 listopada w podlondyńskim Slough przy okazji targów książki zorganizowanych przez ogólnopolski tygodnik Polska Niepodległa odbyła się debata, w której brali udział Witold Gadowski, Wojciech Sumliński, Tadeusz Płużański, Piotr Gociek, Kajetan Rajski, Lech Kowalski, ks. Jarek Wąsowicz, Leszek Żebrowski, Rafał Ziemkiewicz i Jacek Komuda. Wydarzenie odbyło się w Polskim Klubie w Slough. Debacie przysłuchiwała się ponad 600-osobowa publiczność. Ci, dla których nie starczyło miejsca na sali, słuchali przy wejściu lub na zewnątrz. Targi rozpoczęły się o godzinie 10:00 i trwały do godziny 13:00. Następnie po godzinnej przerwie rozpoczął się panel dyskusyjny, który trwał ponad 3 godziny. Dyskusja transmitowana była na żywo za pomocą serwisu YouTube przez internetową telewizję wRealu24. Prowadzącymi byli Marcin Rola i Jacek Ożóg. Patronat medialny nad imprezą objął portal dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii – Nowy Polski Show, który był także jej współorganizatorem. Wstęp kosztował 5 funtów. Wymianę prawicowych myśli i poglądów poprzedziło odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

Polscy emigranci zebrani w klubie mieli okazję posłuchać rozważań na temat faktycznych niebezpieczeństw, jakie niesie z sobą rozszerzająca się islamizacja Europy. Przemyśleń mówiących o tym, że warto wierzyć w siebie i polskie wartości oraz nigdy się nie poddawać w walce o prawdę. Wniosków dotyczących skutków odrzucenia Boga i chrześcijańskich wartości przez Zachód. Analiz zmian zachodzących na naszym kontynencie oraz nadchodzącej rewolucji i jej ewentualnych skutków dla Polski.

Uczestnicy debaty poruszyli również bardzo ważną kwestię nasilającego się antypolonizmu w światowych mediach i obsesyjnej polonofobii T. Grossa.

Jak to często bywa przy okazji organizacji wydarzeń o charakterze patriotycznym, tym razem także nie obyło się bez donosów oraz gróźb zdrajców i wrogów polskości. Na szczęście stojący po stronie zła nienawistnicy tym razem nie osiągnęli swoich celów.

Znakomita atmosfera, wspaniali Polacy, niezwykłe osobowości ze świata literatury, dziennikarstwa i publicystyki – wszyscy razem z szacunkiem i troską o naszej ojczyźnie i jej przyszłości, aż serce rośnie.

It’s ok to be Pole!

Łukasz O.

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *